Blog Açarak Para Kazanmak

Mademki mevzumuz iş fikirleri, o halde işe en basit olanından başlayalım, ne dersiniz?

En basiti diyorum, zira tamamen risksiz, sermaye gerektirmeyen ve evinizin sıcak ortamında bu işi yapacaksınız. Ve tutulursa iyi de kazandıracak. Daha ne olsun?

O halde başlayalım:

Önce Kendinizi Tanıyın

kendinizi-taniyinÇok kazanacağım ve zengin olacağım diye, hemen her konuya balıklama atlarsanız bir süre sonra hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz. O halde ne yaparsanız yapın, uzmanı olduğunuz, iyi araştırdığınız ve yazmaktan keyif alacağınız bir alan seçin.

Yazım Kurallarına Dikkat Edin

İleride bu platformda yayınlayacağım makale yazma kurallarına dikkat etmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Şimdilik şuraya>>  göz atabilirsiniz.


İçeriklerinizi Alakalı Resimler ile Süsleyin

yazim-kurallariKendinizden pay biçin, güzel resimlerle zenginleştirilmiş içerikler daha çok ilginizi çekmiyor mu? Sonuçta bilimsel makale yazmıyorsunuz değil mi?

Her şey Tamamsa Blogumuzu Açalım

Başlangıç olarak ücretsiz blog servisleri ile başlamanızı öneririm. Böylelikle cebinizden para çıkmamış olur. İleride kendi host ve alanadınıza taşınabilirsiniz. Yok ben direkt profesyonel başlayayım diyorsanız da yıllık 100 tl civarı bir masraf etmeniz gerekir. Tabii ki bu meblağ alandı yıllık kirası ve hosting için.

Blogumu Kurdum, Yazılarımı Yayınladım, Nerde Paralar?

blogdan-para-kazanmakİşte bu kısım o kadar kolay değil. Şayet Google reklamlarından kazanmak istiyorsanız öncelikle bir adsense hesabına sahip olmanız gerekiyor (bununla ilgili makaleyi ileride yayınlayacağım)

Diyelim ki adsense de edindiniz ve reklam yayınlamaya başladınız. Google tık başına ücret ödediği için ziyaretçiyi bloğunuza çekmeniz gerekiyor. Bunun için de kaliteli içerik üretmeli ve bu içeriği mümkün olduğu kadar (özellikle sosyal medyada) tanıtmalısınız.

Hepsi Bu Kadar mı? Çok Zor…

Başlangıç olarak maalesef bu kadar. Ancak ilerleyen zamandablogunuzun tutuk-lması ile birlikte, reklam teklifleri için kapınız çalınacaktır. Çok ziyaretçi alan bir blog oluşturduğunuzda, ürün veya site tanıtım yazıları ile de gelir elde etmeye başlarsınız. Hatta sitenizdeki reklam alanlarını dahi satışa sunabilirsiniz.


Blog Mlog Zor İş, Sadece Makale Yazsam?

makale-yazarligiElbette bu da mümkün, ancak yukarıda bahsettiğim yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Webmaster forumlarında makaleler an itibari ile 100 kelime = 1-1,5 Tl civarı alıcı buluyor.

Hemen belirtmeliyim ki, geçimini makale yazarlığından kazanan insanlar tanıyorum.

Bunlardan biri de neden siz olmayasınız ki?

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

İnternetten Para Kazanma

Facebook ile İnternetten Çok Para Kazanma

Merhaba, Bu makalede sizlere ”internetten para kazanmanın yolları” adlı yolculuğumuzda ilk adımdan başlamak istiyorum. Yolculuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger