Animatör

animatorANİMATÖR

Tatil yerlerine gelen insanların iyi vakit geçirmeleri için bir takım eğlence veya gezi programları düzenleyen kişidir.

ANİMATÖR GÖREVİ

  • Tatile gelen insanların; yaş, cinsiyet, kültürel ve ekonomik düzeylerine uygun beklentilerini saptar.
  • Saptadığı beklentilerden hareketle, kişilerin beğenisini kazanabilecek animasyon programı hazırlar ve uygular.
  • İşletmeye gelen turist gruplarını ilgili istasyon, havaalanı vb. noktalardan alarak konaklama yerlerine götürür.
  • Fuar veya reklam kampanyalarında görev yaparken, tanıtılması istenen ürünü en iyi şekilde tanıtır veya anlatırlar.

ANİMATÖR ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Animatörler oldukça değişken ortamlarda çalışabildikleri için sabit bir çalışma ortamları yoktur. Görevlerini bazen açık bazen kapalı mekânlarda yürütürler. Belirli bir çalışma saatleri yoktur, gündüz veya gece çalışabilirler. Animatörler kendisini izleyen her kesimden ve yaştan insanlar ile sürekli iletişim halinde bulunurlar.

ANİMATÖR ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Animatörlük veya animasyon kavramları ülkemizce henüz yeni yeni tanınan kavramlardır. Bu nedenle iş bulma olanakları kısıtlıdır. Sürekli çalışma yerine genellikle tatil beldelerinde geçici iş imkânı verilir.

ANİMATÖR NE KADAR KAZANIR

Eğitiminin ardından işe yeni başlayan bir animatör en az asgari ücret düzeyinde bir maaş almaktadır. Kazandıkları bu ücret deneyimleri ve yeteneklerine göre değişebilmektedir. Günümüzde, asgari ücretin 7 katına kadar ücret kazanabilen animatörler vardır.

ANİMATÖR NASIL OLUNUR

Animatörlük mesleği ile ilgili direkt bir bölüm yoktur. Meslek genellikle pratik olarak kendini yetiştiren bireylerden veya kurslarda öğrenilmektedir. Turizm Bakanlığının işbirliği ile Animatörlük mesleğinde açılan İşgücü Yetiştirme Kursları bu konuda örnek oluşturmaktadır. Ayrıca bazı turistik tesislerde animatör mesleğinde eğitim verilmektedir.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Barmen

BARMEN Eğlence mekânlarının ve turistik tesislerin bar adı verilen kısımlarında müşterilere içki servisi yapan kişidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger