Avrupa Birliği İlişkileri Elemanı

avrupa-birligi-iliskileri-elemaniAVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI

Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyeliği ve gümrük birliği sürecinde, bütün özel ve kamu kuruluşlarının bünyelerinde yapmaları zorunlu yapısal değişiklikleri uygulamaya koyacak olan ve bu doğrultuda Avrupa Birliğinin, sosyal, ekonomik ve iktisadi mevzuatını izleyen kişidir.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI GÖREVİ

Çalışmakta olduğu kamu ya da özel kuruluşların sosyal, ekonomik, siyasi ve hukuki yapısını inceleyerek, bunun Avrupa Topluluğu mevzuatlarına uygun hale getirilmesi için çalışır.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Avrupa Birliği İlişkileri uzmanı genellikle büro ortamında, temiz ve sağlıklı koşullarda görevlerini yerine getirirler. Toplantı, seminer, konferans vb. yerlere katılmak amacıyla zaman zaman seyahat edebilir.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Bu bölümden mezun olan adaylar çeşitli meslek odaları, sendikalar, kamu ve özel sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların AB birimlerinde ve şubelerinde, Avrupa Birliği ile ilgili konularda araştırma ve danışmanlık yapan vakıf ve şirketlerde, dış ticaret firmalarında Gümrük Müşaviri olarak çalışabilme imkânına sahiptirler. Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyelik başvurusu yapmış olduğunu düşünürsek gelecekte bu alanda kendini yetiştirmiş uzmanlara ihtiyaç olacağını söyleyebiliriz.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI NE KADAR KAZANIR

Avrupa Birliği İlişkileri elemanı, kendi tecrübesine, çalıştıkları kurum ve kuruluşların mali- hukuki yapısına ve ücret politikasına bağlı olarak asgari ücretin 2 ile 5 katı arasında değişen oranlarda ücret kazanırlar.

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI NASIL OLUNUR

Üniversite sınavına giren ve yeterli puanı alan adaylar, üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültesine bağlı olan “Avrupa Birliği İlişkileri” bölümünü tercih ederek 4 yıllık bir lisans eğitimi alırlar.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Aşçı

AŞÇI Bir işletmeye veya kuruluşa bağlı olarak; günlük olarak hazırlanması gereken yiyecekleri, belli bir program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger