Avize İmalatçısı

avize-imalatcisiAVİZE İMALATÇISI

Metal, cam, ahşap gibi çeşitli süsleme nesnelerini kullanarak abajur, aplik, masa lambası, avize vb. aydınlatma araçlarını yapan kişidir.

AVİZE İMALATÇISI GÖREVİ

  • Avizenin parçalarını uygun bir biçimde birleştirir.
  • Cam, kristal ve metal parçalardan avize üretir.
  • Ürettiği avizenin elektrik akımını alabilmesi için kordon imal eder.
  • Son olarak elektrik düzeneklerini avize üzerine monte eder.

AVİZE İMALATÇISI ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Meslek elemanları kapalı bir ortamda avize üretiminde kullanılan araç, gereçler ve malzemeler ile çalışırlar. Çalışmaları sırasında meslektaşları ve diğer çalışanlar ile iletişim halinde olurlar.

AVİZE İMALATÇISI ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Avize İmalatçıları genellikle özel sektörde çalışırlar. Çıraklık döneminde yaptığı çalışmalar ve iş yapabilme becerisindeki başarı durumuna göre aynı işletmede çalışabilme imkânına sahiptirler. Gerekli sermaye ve birikime sahip meslek elemanları kendi işyerlerini kurma olanağına da sahiptirler.

AVİZE İMALATÇISI NE KADAR KAZANIR

Avize imalatçılarının kazandığı ücret çalıştıkları işyerine ve meslekteki tecrübelerine göre değişiklik göstermekle birlikte, asgari ücretin 2 ve 4 katı arasında değişen ücretler kazanabilmektedirler.

AVİZE İMALATÇISI NASIL OLUNUR

Yeterli müracaat olması durumunda mesleğin eğitimi, tüm mesleki eğitim merkezlerinde verilmektedir. Çıraklık eğitimine başvurabilmek için; 14 yaşını doldurmuş olmak, en az ilköğretim mezunu olmak ve sağlık yönünden bu mesleği yapabilmeye uygun olmak gerekmektedir. İlköğretim mezunları için mesleğin eğitim süresi 2 yıl, lise veya dengi okul mezunları içinse 1 yıldır.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Asansör Kurucusu ve Bakımcısı

ASANSÖR KURUCUSU VE BAKIMCISI Apartman, hastane, işyeri, fabrika gibi çok katlı binalarda insan, hasta veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger