Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni

orgu-ogretmeniÇİÇEK, ÖRGÜ, DOKUMA ÖĞRETMENİ

Çalıştığı eğitim kurum veya kuruluşlarında öğrencilere ya da yetişkinlere el sanatları, dokuma sanatları ve dekoratif sanatlar ile ilgili beceri, tutum ve davranışları kazandıran kişidir.

ÇİÇEK, ÖRGÜ, DOKUMA ÖĞRETMENİ GÖREVİ

  • Ders vereceği öğrencilerin düzeyine uygun bir çalışma planı yapar.
  • Sorumlusu olduğu atölye veya işlik gibi yerleri sürekli olarak eğitime hazır bir şekilde bulundurur.
  • Öğrencilere veya yetişkinlere belli zaman aralıklarıyla yazılı veya sözlü gibi sınavlar uygular.
  • Öğrencilerin başarılarını değerlendirerek başarılarını arttırıcı önlemler alır.
  • Öğrencilerin devam durumlarını kayıt altına alır ve idarecilere sunar.
  • Alanı ile ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip eder, ihtiyaçları saptar ve bunların öğretim programlarına yansıtılması için önerilerde bulunur.

ÇİÇEK, ÖRGÜ, DOKUMA ÖĞRETMENİ ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenleri genellikle sınıf veya atölyede görev yaparlar. Çalışma ortamı biraz tozlu ve kokulu olabilmektedir. Görevlerini genellikle ayakta yürütürler. Astım, alerji, varis gibi rahatsızlıkları olanların bu mesleği tercih ederken dikkatli olmaları gerekir.

ÇİÇEK, ÖRGÜ, DOKUMA ÖĞRETMENİ ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Öğretmenlerin büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan kız teknik liseleri, resmi ve özel kız meslek liseler ve yaygın eğitim kurumlarında çalışabilirler. Öğretmenler gerekli sermaye ve iş gücüne sahip olmaları halinde kendi iş yerlerini de açabilirler.

ÇİÇEK, ÖRGÜ, DOKUMA ÖĞRETMENİ NE KADAR KAZANIR

Çiçek, örgü, dokuma grubu öğretmenleri göreve başlamaları halinde 9. derecenin 1. kademesine göre maaş alırlar. Kendi iş yerlerini açanların kazandığı ücret ise yaptıkları işe göre değişiklik göstermektedir.

ÇİÇEK, ÖRGÜ, DOKUMA ÖĞRETMENİ NASIL OLUNUR

Üniversite sınavına giren ve yeterli puanı alan adaylar, üniversitelerin eğitim fakültelerine bağlı olan “Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği” programını tercih ederek 4 yıllık bir lisans eğitimi alırlar.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Dokümantasyon Ve Enformasyon Elemanı

DOKÜMANTASYON VE ENFORMASYON ELEMANI Herhangi bir bilgiye en hızlı, en doğru ve en ekonomik şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger