Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi

DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİCİSİ

Deniz yolu ile gerçekleşen taşımacılık işlemlerini planlayan ve yöneten kişidir.

DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİCİSİ GÖREVİ

  • Çalışmakta olduğu işletmenin sahip olduğu yük ve yolcu gemilerinin en verimli şekilde çalışabilmesi için bir işletme planı hazırlar.
  • Çalıştığı kurumda para, insan gücü ve malzemenin en ekonomik şekilde kullanılması için çaba harcar.
  • Çalıştığı işletmeye bağlı olan veya olmayan yük ve yolcu gemilerinin hareket saatlerinin koordine edilmesini sağlar.
  • Hazırlamış olduğu plan doğrultusunda kendisine bağlı olarak çalışanlara görev dağıtımı yapar ve onların çalışmalarını kontrol eder.

DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİCİSİ ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Meslek elemanları resmi veya özel deniz taşımacılığı yapan şirketlerde çalışır ve görevini genellikle büroda yürütür. Görevi sırasında birinci derecede sayısal verilerle ilgilenir. Yönetim görevi aşamasında kişiler ile olan ilişkilerini üst düzeyde tutması gerekir. Denizcilik işletmeleri yöneticisi görevleri sırasında kendisiyle çalışan personelle, deniz sigorta şirketler elemanlarıyla, yöneticilerle ve kaptanlar ile sürekli iletişim halindedirler.

DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİCİSİ ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Meslek elemanları iş bulma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Deniz limanlarında ve gemilerde görev alabilir, kendisine ya da bir başkasına ait deniz acentesinde veya sigorta şirketlerinde çalışabilir, kendilerine ait bir gemiyi de işletebilir.

DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİCİSİ NE KADAR KAZANIR

Yöneticilerin kazandıkları kazanç, çalıştıkları işletmeye ve kendi başarılarına göre değişiklik göstermektedir. Alanında kendini iyi yetiştirmiş yöneticilerin, birçok mesleğe göre çok iyi oranlarda ücret aldıkları bilinmektedir.

DENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİCİSİ NASIL OLUNUR

Üniversite sınavına giren ve yeterli puanı alan adaylar, üniversitelerin deniz işletmeciliği ve yönetimi yüksekokuluna bağlı olan “Denizcilik İşletmeleri Yönetimi” bölümünü tercih ederek 5 yıllık bir lisans eğitimi alırlar.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Dokümantasyon Ve Enformasyon Elemanı

DOKÜMANTASYON VE ENFORMASYON ELEMANI Herhangi bir bilgiye en hızlı, en doğru ve en ekonomik şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger