Futbolcu

futbolcuFUTBOLCU

Erkek çocukların bağımlısı olduğu kafa ve ayaklarınız kullanarak topu rakip kaleye atma kuralına bağlı olan ve bir takımda on bir oyuncunun bulunmasıyla ve iki takım arasında oynanan oyuna futbol, oyun kurallarına bağlı olarak görev alan kişilere ise Futbolcu denir.

FUTBOLCUNUN GÖREVLERİ

  • Dayanıklılık, hız, fizik-kondisyon ve psikolojik olarak müsabakalara uzmanlar tarafından hazırlanır.
  • Takım antrenmanlarına bireyler ya da takım olarak katılır.
  • Şehir içi ve şehir dışında oynanacak olan maçlara katılır.
  • Futbol oyun kurallarına uymak zorundadır.
  • Takım arkadaşları ve teknik heyetle uyumlu olmalıdır. Sürekli takım arkadaşları ve teknik heyetle iletişim halindedir, kadro dışı kaldığı zamanlarda moralini asla bozmamalı kendini psikolojik olarak iyileştirmeli ve takımına destek vermelidir.

FUTBOLCUNUN ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Genel olarak açık havalarda, futbol sahalarında görev yaparlar. Tüm mevsimlerde görev aldığı için soğuğa ve sıcağa alışkın olmalıdır. Çalışma ortamı sadece soğuk ve sıcak değil aynı zamanda çamurlu, tozlu ve stresli ortamlar olabilmektedir. Seyahat halinde olmayı sevmelisiniz çünkü çeşitli kamp dönemleri vardır. Düzenli ve disiplinli olunmalıdır. Takım arkadaşları ve teknik heyetle sürekli iletişim halindedir.

FUTBOLCUNUN ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Genellikle amatör kulüplerde ve alt yapılarda futbol oynamakla başlar. Bireyin kendisini geliştirmesi doğrultusunda transferi gerçekleşir. Kariyeri profesyonel ve amatör şeklinde şekillenir. İyi bir alt yapı takımında görev alması kariyerini yükseltebileceği anlamına gelir. Takımın küme düşmesi sonucunda ise daha alt liglerde oynayabilir. Yurt dışına transferlerde söz konusu olabilir. Oyuncunun tamamen saha içinde gösterdiği performansla alakalı bir durumdur.

FUTBOLCU NE KADAR KAZANIR

Dünya üzerinde en çok kazananlardan biri Futbolculardır. Amatör bir kulüpte oynuyorsanız en az asgari ücret alırsınız. Eğer profesyonel bir kulüpte oynuyorsanız hayatınızı garanti edecek miktarlar kazanmanız mümkün. Sadece aylık ücret almayan futbolcular her transfer işlemi gerçekleştiğinde transfer ödemeleri de tarafına yapılmaktadır.

FUTBOLCU NASIL OLUNUR

Eğitime en az 5-7 yaşları arasında başlanmalıdır. Çeşitli teknik özellikler konusunda eğitilmelidir. Futbol okulunda bu imkanlar sağlanmaktadır. Kendini kanıtladıktan ve gelişimi tamamladıktan sonra altyapıda görev almaya başlayabilirsiniz. Daha sonra başarınıza ve becerinizle doğru orantılı olarak üst ve profesyonel liglerde görev alabilirsiniz.

EDİTÖRÜN NOTU:

Her nekadar “bu devirde ya topçu olacaksın ya da popçu” sözü gibi bir söz literatürümüzde yer etsede, çok extra bir yeteneğiniz yoksa, sadece bu sektöre odaklanmayın derim. (gerçi bu makaleyi okuyup anlayabilen bir kişi için artık çok geç olsada, en azından ebeveynlere olsun bu sözümüz.)

Ancak çocuğunuzda böyle bir yetenek seziyorsanızda, bu durum aynı zamanda okumaya engel değil.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Avrupa Birliği İlişkileri Elemanı

AVRUPA BİRLİĞİ İLİŞKİLERİ ELEMANI Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyeliği ve gümrük birliği sürecinde, bütün özel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger