Yabancı Dil Öğretmeni

yabancidil-ogretmeniYABANCI DİL ÖĞRETMENİ

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalıştığı eğitim kurumlarında öğrencilere ya da yetişkinlere İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca gibi yabancı dillerden herhangi birinin eğitimini veren kişidir.

YABANCI DİL ÖĞRETMENİ GÖREVİ

  • Ders vereceği öğrenci veya yetişkinlerin düzeyine uygun bir çalışma planı yapar.
  • Kendisine ayrılan ders saatlerinde planladığı çalışma doğrultusunda öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve becerilerini kazandırır.
  • Öğrencilerin başarılarını değerlendirerek başarılarını arttırıcı önlemler alır.
  • Alanı ile ilgili gelişmeleri yakından takip eder, ihtiyaçları saptar ve bunların öğretim programlarına yansıtılması için önerilerde bulunur.
  • Nöbetçi olduğu günlerde okulun düzen ve disiplinini sağlar.
  • Sınıf öğretmeni olması halinde öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur.

YABANCI DİL ÖĞRETMENİ ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Yabancı dil öğretmenleri sınıfta görev yaparlar ve görevlerini genellikle ayakta yürütürler. Çalışma ortamları zaman zaman biraz tozlu ve gürültülü olabilmektedir.

YABANCI DİL ÖĞRETMENİ ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Yabancı dil öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda; İngilizce, Fransızca, Almanca, Japonca öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca dershane, yabancı dil eğitim merkezi gibi yerlerde de çalışma imkânına sahiptirler.

Özellikle İngilizcenin birçok kişi tarafından konuşuluyor olması, bu alandaki öğretmenlerin turizm ve ticaret şirketlerinde çalışabilme imkânını yaratıyor.

YABANCI DİL ÖĞRETMENİ NE KADAR KAZANIR

Yabancı dil öğretmenleri göreve başlamaları halinde 9. derecenin 1. kademesine göre maaş alırlar. Ayrıca her yıl tüm öğretmenlere verilen eğitim-öğretim tazminatından da faydalanırlar.

YABANCI DİL ÖĞRETMENİ NASIL OLUNUR

Üniversite sınavına giren ve yeterli puanı alan adaylar, üniversitelerin eğitim fakültelerine bağlı olan “İngilizce- Almanca- Fransızca- Japonca Öğretmenliği” bölümünden herhangi birini tercih edip 4 yıllık bir lisans eğitimi alırlar.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Aile Ve Tüketici Bilimleri Öğretmeni

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ ÖĞRETMENİ Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalıştığı eğitim kurum ve kuruluşlarında; …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger