Beden Eğitimi Öğretmeni

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ

Çalışmakta olduğu eğitim kurumlarında, öğrencileri beden eğitimi konusunda bilgilendiren kişidir.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ GÖREVİ

  • Ders vereceği öğrencilerin düzeyine uygun bir çalışma planı yapar.
  • Kendisine ayrılan ders saatlerinde planladığı çalışma doğrultusunda öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve becerilerini kazandırır.
  • Öğrencilerin başarılarını değerlendirerek başarılarını arttırıcı önlemler alır.
  • Alanı ile ilgili gelişmeleri yakından takip eder, ihtiyaçları saptar ve bunların öğretim programlarına yansıtılması için önerilerde bulunur.
  • Nöbetçi olduğu günlerde okulun düzen ve disiplinini sağlar.
  • Sınıf öğretmeni olması halinde öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Genel olarak okul bahçesinde görev yaparlar. Zaman zaman sınıfta da ders işler. Görevini ayakta yürütür, mevsime göre çalışma ortamı açık veya kapalı olabilir, oldukça gürültülüdür.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Meslek çalışanları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda beden eğitim öğretmeni olarak görev alabilirler. Sadece alanıyla ilgili değil ders dışı, spor faaliyetleri ve milli oyunlar, halk oyunları, spor ilkyardımı, spor yönetimi ve organizasyonu, spor psikolojisi gibi derslere girerler. Bunun yanı sıra çeşitli spor merkezlerinde, fitness merkezlerinde, aerobik salonlarda göre alabilirler.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ NE KADAR KAZANIR

Tarih öğretmenleri göreve başlamaları halinde 9. derecenin 1. kademesine göre maaş alırlar. Ayrıca her yıl tüm öğretmenlere verilen eğitim-öğretim tazminatından da faydalanırlar.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ NASIL OLUNUR

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları, Eğitim Fakülteleri, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokullarında bulunan Bende Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği bölümünde eğitim verilmektedir. Programa girebilmek için Üniversite Sınavından yeterli puanı aldıktan sonra bölümü tercih edebilirsiniz.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Besicilik Teknikeri

BESİCİLİK TEKNİKERİ Büyükbaş veya küçükbaş hayvanlardan en üst düzeyde verim elde edebilmek için, hayvanların tekniklere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger