At Antrenörü

at-antrenoruAT ANTRENÖRÜ

Atın beslenmesi, idmanı, bakımı, hijyeni ve resmi kayıtlarından sorumlu olan, ata yarış eğitimi vererek onu yarışlara hazırlayan kişidir.

AT ANTRENÖRÜ GÖREVİ

  • Atın günlük beslenme ihtiyacının karşılanmasını sağlar.
  • Atın vakit geçirdiği, yaşadığı yerin fiziki koşullarını ayarlar.
  • Atı eğitime tabi tutarak yarışa hazırlar ve eğitim sonunda atın yarışa hazır olup olmadığına karar verir.
  • Atın günlük antrenman programını hazırlayarak uygulanmasını takip eder.

AT ANTRENÖRÜ ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Meslek elemanları çalışmalarını genellikle açık havada yürütürler. Kapalı ortamda çalıştıkları sırada çalışma alanları atın dışkısı ve bulunduğu ortamdan dolayı kokulu olabilir. At antrenörlerinin çalışma sırasında atın üzerinden düşme ve at tarafından saldırıya uğrayabilme gibi tehlikeleri vardır. İşlerini yaparken diğer çalışanlar, at sahipleri, seyisler ve jokeyler ile iletişim halinde olurlar.

AT ANTRENÖRÜ ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Bölümden mezun olan antrenörler hipodromlarda, özel ve kamuya ait haralarda ve at barınaklarında iş bulabilirler. Ayrıca at antrenörleri idman merkezleri açarak kendi adlarına da çalışabilirler.

AT ANTRENÖRÜ NE KADAR KAZANIR

Meslek elemanlarının kazandıkları ücret çalışılan işyerine ve deneyimlerine bağlı olarak asgari ücretin 3-4 katı arasında değişmektedir. Antrenörün çalıştırdığı atın koşuyu kazanması halinde verilen ikramiyenin %10’u antrenöre verilmektedir.

AT ANTRENÖRÜ NASIL OLUNUR

Üniversite sınavına giren ve yeterli puanı alan adaylar, Kocaeli Üniversitesi- Körfez Meslek Yüksekolu’na bağlı olan “At Antrenörlüğü” bölümünü tercih ederek 2 yıllık bir ön lisans eğitimi alırlar.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Atçılık İşletmeciliği Meslek Elemanı

ATÇILIK İŞLETMECİLİĞİ MESLEK ELEMANI At yetiştirme çiftliklerinin, aşım istasyonlarının, haraların, idman pistlerinin ve hipodromun çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger