Uçak Motorları Bakım-Onarım Teknisyeni

ucak-motorlari-bakim-onarimUÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ

Uçak veya diğer motorlu hava taşıtlarının her türlü motor bakımı, onarımı, montajı ve servisini ulusal ve uluslararası kurallar çerçevesinde yapan ve yapmış olduğu bu işlemler ve akabindeki  testler sonucu ( olumsuz bir durum yoksa) ilgili motorun faalliğini onaylayan (release) kişidir.

UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ GÖREVİ

  • Uçakların motor kısmını düzenli bir şekilde kontrol ederek gerekli bakım işlemlerini gerçekleştirir.
  • Maksimum düzeyde ekonomik davranarak arızalı parçaların tekrar kullanılması için gerekli çalışmaları veya servis dışı edilmesi çalışmalarını yapar.
  • Bakım ve onarım talimatlarına göre hareket ederek iş ve işlemleri takip eder.
  • Uçak motorları ile ilgili gerekli test çalışmalarını yapar.

UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Teknisyenler uçak fabrikalarında ve uçak bakım- onarım ünitelerinde çalışırlar. Çalışma ortamları genellikle gürültülü, kirli ve biraz yağlıdır. Teknisyen, işi gereği diğer tüm birimler  ile iletişim halindedir. İşini sürdürürken birinci derece makine ve aletler kullanır.

UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Uçak motorları bakım teknisyenleri; özel hava yolları, uçak fabrikaları, hava limanları, Türk Hava Yolları ve uçak bakım- onarım atölyelerinde çalışabilirler.

Uçak motorları bakım- onarım teknisyenliği, günümüz uçak teknolojisinin gelişmesi açısından geniş bir iş ve çalışma alanı potansiyeline sahiptir.

UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ NE KADAR KAZANIR

Uçak motorları bakım- onarım teknisyenlerinin maaşı tecrübelerine, çalıştığı iş yerindeki pozisyonuna, iş bilgisi ve işe olan yetkinliğine göre değişiklik göstermektedir.

UÇAK MOTORLARI BAKIM-ONARIM TEKNİSYENİ NASIL OLUNUR

Anadolu teknik meslek liselerinde öğrenim süresi  4 yıldır.

Üniversite sınavına giren adaylar yeterli puanı almaları halinde üniversitelerin “Uçak Gövde- Motor” bölümünü tercih ederek 1+4 yıllık bir lisans eğitimi alabilirler.

Facebook Yorumlar

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında: editor

Yaklaşık 40 küsur yıldır dünya hayatının, 10 küsur yıldır da Web hayatının içinde... Bir çok web girişiminde başarısız olmuş, bu başarısızlıkları tecrübe' ye tahvil etmiş bir adem. Şimdi de Türk İnternet kullanıcılarına iş fikirleri sunmayı amaçlamış bir blogger...

İlginizi Çekebilir

Ahşap Yat ve Tekne Yapımcısı

AHŞAP YAT VE TEKNE YAPIMCISI Yat ve tekne gibi deniz araçlarında bulunan hareketli ve sabit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yayınlanan içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun
İSTERMİSİNİZ?

Meslekler hakkındaki spesifik bilgiler, Yeni iş Fikirleri, Bayilik veren firmalar ve Girişimcilik hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Advertisment ad adsense adlogger